מתכונים

אני מאוד נרגשת לשתף אתכם במתכון לרוגעלך המפורסמים של סבא שלי, ישראל פרשטנדיג ז"ל. 

יום השואה הפך למאוד משמעותי עבורי בשלוש השנים האחרונות, בהן התחלתי לחקור ולעסוק בהנצחה של סבא וסבתא שלי ניצולי השואה. לפני כן לא הצלחתי הצלחתי לעכל ולהתחבר באמת לסיפורי השואה.

ההתעסקות של...

הוווווו ההתרגשות! שומעים אותה דרך המסך? כי נמצא המתכון ה ט ו ב ביותר לעוגיות ! בהתחייבות! בהבטחה! בהישבעות! רק תנו בי אמון! 

זהו מתכון שתרגמתי מבלוג אמריקאי בסגנון העוגיות המפורסמות של מאפיית Levain בניו יורק. 

זוהי מאפייה שנחשבת מהטובות בעיר, ועבור העוגיות שלהם תמיד יש...

כמה יפות הן העוגיות הללו. וכמה טעימות. קטנות, פריכות, נימוכות, מתוקות ומפנקות.

העוגיות האלו קלאסיות שמלוות אותנו שנים, אני זוכרת את אמא שלי מכינה אותם מאז שאני ילדה, והתוצאה היפה מעוררת בי פשוט אושר.

עוגיות ריבה הן עוגיות חמאה שמאוד פשוטות להכנה, הריבה מאוד משדרגת אותן,...

בראוניז הוא המאפה הראשון שאפיתי, ותקופה ארוכה רק אותו אפיתי. הוא היה מנצח, היה לו ביקוש, היה לו מתכון סודי שחלקתי אותו עם חברה אחת בלבד, והייתי משדרגת אותו בתוספות אך נאמנה לו שנים.

ואז שנים לא אפיתי. לא היה בא לי, לא היו תנורים בדירות השכורות עם השותפים בהן גרתי, אז יצ...

כשאני הייתי ילדה לא אפיתי ולא בישלתי, לא זוכרת שחברי היו חובבי מטבח גדולים, וזו לדעתי מגמה של השנים האחרונות כאשר נהיו תוכניות ריאליטי של אוכל ואפייה.

ילדים היום חובבים מאוד את המטבח, אני פוגשת ילדים ונערים בסדנאות אפייה ומתרשמת מהידע והשליטה שלהם. לאתר אני מחפשת לילדים...

פורים כאן!

הילדים כבר מתחפשים במשך שבוע כל יום למשהו אחר, והמבוגרים מתכוננים לסופשבוע של מסיבות וחגיגות שנמשכות גם שבועיים במקומות עבודה, בישובים, תהלוכות ושאר מסגרות.

הקינוח הפורימי הוא אוזני המן, והחגיגה גדולה. אפשר למלא באיזה מילוי שרוצים, לפנק במשלוח מנות וליהנ...

איזו חגיגה לעיניים! קאפקייקס צבעוניים, שמחים, רכים וטעימים עם פרחים אכילים בסימן לתחילת האביב.

במסגרת שיתוף הפעולה שלי עם חברת טחנות ישראליות, בחרנו לערוך יום צילומים למתכונים לילדים. מדובר במתכונים קלילים, מהנים, שכיף לחלוק עם קטנטנים ולזכות בזמן איכות איתם.

באפייה...

כשיצאתי לעצמאות ופתחתי את קינוחה פחדתי שאהיה בודדה. לא הצחתי לתאר לעצמי איך יראה יום עבודה כאשר לא אקום כל בוקר לעבודה במשרד עם אנשים, לא אפגוש אנשים קבועים יום יום, ואעביר את הזמן שלי בעיקר לבד.

במזל גדול מאוד קינוחה הכניסה לחיי הרבה אנשים נפלאים. כאלו שאני פ...

חַלָּה מלווה אותנו מאז שאנחנו ילדים, כבר בגן למדנו להכין חלות. אני ביליתי את תקופת הגן בכפר בצפון יוון, אך החלות שהיו מכינים בגן של אחות שלי רוני (שגם אחראית על צילום התמונות היפות הללו), הייתה תמיד ציפייה בשבילי. היא הייתה חוזרת בשישי עם שתי חלות קטנות מהגן, אחת היא ה...

בצק ושוקולד. בגדול מה צריך יותר מזה? במקרה הזה הגזמתי עם אגוזי לוז מקורמלים. אך בגדול בצק ושוקולד זה די והותר לעשות אותנו מאושרים. האגוזים במקרה הזה הם תוספת מושחתת נוספת, אך אפשר להוסיף מה שבא, או להשאיר אותו חשוף, הוא יצא מושלם כך או כך. 

הידעתם?

רבים מתבלבלים בין פאי...

Please reload

תל אביב - יפו

טלפון: 050-827-3011

danaberzak@gmail.com

קינוחה - קונדיטוריית בוטיק